top of page

TikTok için 2 Adımlı Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir?

TikTok hesabınızın güvenliğini sağlamak, çevrimiçi kimliğinizi ve kişisel bilgilerinizi korumak açısından çok önemlidir. Siber saldırıların ve veri ihlallerinin artmasıyla birlikte, sağlam bir güvenlik katmanı uygulamak her zamankinden daha önemli hale geldi. TikTok'ta İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı (2FA) etkinleştirmenin önemli bir koruyucu önlem haline geldiği yer burasıdır. 2FA, yalnızca bir şifre (bildiğiniz bir şey) değil, aynı zamanda sahip olduğunuz bir cihazdan doğrulama gerektirerek önemli bir güvenlik katmanı ekler ve yetkisiz erişim riskini önemli ölçüde azaltır. Bu kısa kılavuz , 2 Adımlı Doğrulamayı etkinleştirerek TikTok hesabınızın güvenliğini artırmak ve kişisel verilerinizin korunmasını sağlamak için basit adımlarda size yol gösterecektir.


1. Secure Authenticator Uygulamasını İndirin TikTok hesabınız için 2 Adımlı Doğrulama'yı kurabilmeniz için, Secure Authenticator Uygulamasını Apple cihazınızın App Store'unda arayarak cihazınıza indirmeniz veya aşağıdaki düğmeyi tıklamanız gerekir. Uygulama mağazası.


2. 2FA Ayarlarını Bulun Mobil cihazınızda TikTok uygulamanızı açın, profil sayfanıza gitmek için sağ alt köşedeki profilinize dokunun, ardından sağ üst köşedeki (3 çubuk simgesi) simgesine dokunun.
3. Sonraki Adım Dişli simgesini arayın ve Ayarlar ve gizlilik bölümüne gidin. Bir sonraki ekranda Güvenlik'i seçin.4. Kimlik Doğrulama Yöntemini Seçin 2 adımlı doğrulamayı seçin. Bir sonraki ekranda 2 kimlik doğrulama yöntemini seçin: Şifre ve Kimlik Doğrulayıcı Uygulaması. Daha sonra Aç'a dokunun.5. QR Kodunu Tarayın Bu adımda Authenticator Uygulaması ile taramanız gereken gizli anahtarı içeren QR Kodu gösterilir. QR Kodunu taramak için mevcut ekranın ekran görüntüsünü alın ve 6. adımdan itibaren talimatları izleyin.

Not: Aşağıda gösterilen DEMO QR Kodunu taramayın.
6. QR Kodunu İçe Aktarın Önceki adımdaki ekran görüntüsüne dokunun ve sağ üst köşedeki paylaş simgesini seçin. Daha sonra uygulamalar listesinden Authenticator Uygulamasını bulun.
7. Doğrulama kodu TikTok tarafından verilen QR Kodunu başarıyla taradıktan sonra, Authenticator Uygulaması otomatik olarak TikTok logosunu seçecek ve hesap adını ve gizli anahtarı otomatik olarak dolduracaktır. Hazır olduğunuzda Kaydet'e tıklayın.

İpucu: Yeni simge ekle simgesine basarak hesap simgesini seçebilirsiniz.


8. 2FA Kodunu Onaylayın Son olarak Authenticator Uygulamasından yeni eklenen TikTok kodunu kopyalayın ve TikTok'taki Doğrulama kodunu girin alanına yapıştırın.
9. Bitti! TikTok hesabınız için iki faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) başarıyla etkinleştirdiniz, bundan sonra TikTok hesabınıza giriş yapmak istediğinizde Authenticator Uygulamasını kullanmanız gerekecek.


Tebrikler! TikTok hesabınız için İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı (2FA) başarıyla etkinleştirdiniz. Daha fazla bilgi için TikTok destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Kendinizi güvende ve emniyette tutun!

13 views

Comments


bottom of page